Budowa ogrodzenia drewnianego krok po kroku - Ogrodosfera.pl - wooden fence installation
Budowa ogrodzenia drewnianego krok po kroku - Ogrodosfera.pl - wooden fence installation
Odsłon: 77411 | Ocena: 141 | Czas: 6m 17s |


Szukaj
Dyskusja:


Budowa ogrodzenia drewnianego krok po kroku - Ogrodosfera.pl - wooden fence installation Pytanie/podpowiedź a po co na jakieś blaszki to łapać drewnowkrętami? Po pierwsze jest to konstrukcja ruchoma, zależna od warunków atmosferycznych. Po drugie łatwiej taki manewrujący materiał osadzić w prowadnicach słupków osadzonych w kotwach z luzem delikatnym pomiędzy wszystkim. Daje to komfort pracy materiału, który nie rozpucha w dokładnie dokręconej instalacji. Po trzecie... po co tyle roboty z wkręcaniem wymierzaniem itd. Jeśli wbijemy kotwy w miarę prosto i osadzimy wg danych rozmiarów drewno z luzem, to nie trzeba mierzyć, wiercić, dopasowywać do milimetra itd. Wystarczy w tym przypadku odpowiednio dbać przed niszczeniem materiałów takiego ogrodzenia. Chyba, że właśnie o to chodzi, żeby przytwierdzone na amen pękało rozsychało się i było podatne na jak najczęstszą ingerencję wymiany. Już Kałasznikow dał przykład kontrolowanego luzu, który spełnia swoje zadanie, a bynajmniej nie przeszkadza. Chyba...
Witam, nie pokazano na filmie mocowania słupka z kotwą. A tak poza tym bardzo dobry instruktaż.
Dobry film!
bez instrukcji tez dalibysmy rade ale sam material to swietna robota
Czy można zamówić trochę ciemniejszy płot?
polecam, nie ma sie czego bac jesli chodzi o te płoty,a sa bardzo tanie
dzien dobry, pytanie do tych ktorzy sie zetkneli z Ogrodosferą: warto
tam kupować?
Bardzo dobra porada. Ja niestety nie obejrzałem filmiku przed zabraniem się do pracy i widzę, że zacząłem nie od tego co trzeba. Na szczęście żona przerwała mi robotę przed zniszczeniem większej ilości materiału :) Teraz dzwonię po różnych "złotych rączkach" ale nikomu się nie chce zabierać do 9 paneli. Czy ekipa Ogrodosfery podjęła by się takiej drobnej robótki ? A może polecilibyście kogoś w Warszawie na Białołęce ?
Może dlatego że długość płotu mam ponad 30 m a problem kotw tyczy się środkowej części płotu (ok 8 słupków mam podpartych), tym bardziej że płot mam drewniany pełny i przy silnym wietrze którego w ostatnim czasie w Polsce jest niemało zachowuje się jak wachlarz.
Świetna robota! Pozdrawiam
Polecam obejrzeć ten filmik przed rozpoczęciem samodzielnego montażu...
Dzięki za pomoc, przymierzam się do montażu, w zasadzie jest to proste, ale na pierwszy raz miło było się posilić dawką wiedzy :)